Budynek Mieszkalno Usługowy Gdynia

Koncepcja i program funkcjonalno użytkowy budynku mieszkalno – usługowego na zlecenie inwestora prywatnego. Projekt wykonano przy współpracy i pod kierownictwem Grupy Projektowo Inwestycyjnej BASS sp. z o.o

Dane Ogólne

Adres: Gdynia
Inwestor: prywatny
Powierzchnia użytkowa: 77000 m2
Data: 2007, /pfu i koncepcja/
Architektura: Jacek Gawroński Studio Projektowe/ Bass sp. z o.o.

Zadanie Projektowe

Zadanie Projektowe

Zlecenie polegało na wykonaniu koncepcji i programu funkcjonalno użytkowego budynku mieszkalno – usługowego na zlecenie inwestora prywatnego. Projekt wykonano przy współpracy i pod kierownictwem Grupy Projektowo Inwestycyjnej BASS sp. z o.o.

Projektowany budynek zlokalizowany jest w Gdyni na zbiegu ulic T. Wendy i Św. Piotra w sąsiedztwie zwartej zabudowy śródmiejskiej domów wielorodzinnych z usługami w parterze oraz rozbudowanego hotelu. Powierzchnia działki wynosi ok. 0.548h

Realizacja Projektowa

Realizacja Projektowa

Budynek zaprojektowano na planie nieregularnym w formie tworzącej wewnętrzne atrium. Pierzeje ulic Wendy i Św. Piotra tworzą dwie wysokie części budynku, pomiędzy którymi znajduje się wejście do atrium z zielenią i małą architekturą.

W projektowanym budynku przewidziano parkingi w trzech kondygnacjach (ok. 25 260 m2), usługi – 2 pierwsze kondygnacje nadziemne oraz częściowo w górnych kondygnacjach budynku (2 470m2), biura w części budynku na siedmiu kondygnacjach (2 380 m2), mieszkania stanowiące główna funkcję budynku znajdują się na 28 kondygnacjach powyżej poziomu garaży (66 710m2), zieleń – w atrium i na licznych tarasach budynku (950m2)